Algida, 20 Mart Dünya Mutluluk Günü’nü Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı veri ve kazanımlarını paylaşarak kutladı

Algida, 20 Mart Dünya Mutluluk Günü vesilesiyle, Öğretmen Akademisi Vakfı’yla 2021 yılından bu yana, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu hatırlatarak hayata geçirdiği, “Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı” veri ve kazanımlarını paylaştı. Sonuçlar; mutluluk verici…

Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı projesinin toplumumuzdaki pozitif yansımalarını gören Algida, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu, daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla bu yıl da, Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile bir araya geldi.

20 Mart Dünya Mutluluk Günü’nden itibaren kalptenkalbemutluluk web sitesinde yayınlanan “Mutluluğun Yolculuğu” video içeriği, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu anlatırken, “Mutlu Mesaj” uygulaması ise dileyen herkese Algida WhatsApp hattından 21 günlük mutluluk gelişim planı sunuyor ve bu yolculuğa katılanları destekliyor. 

Dondurmanın bilimsel olarak kanıtlanmış mutlulukla ilişkisini tüm söylem ve eylemlerinde hatırlatan Algida, 30 yılı aşkındır, mutluluğu toplumun her kesimine ulaştırmak için çalışıyor. Algida, daha mutlu bir gelecekte birlikte yaşamak hedefiyle mutlu olmayı öğrenebilme konusunda farkındalık yaratabilmek için, 20 Mart Dünya Mutluluk Günü’nü, Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliğiyle tüm Türkiye’yi kucaklayarak kalplere dokunan “Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı” projesinin 3. yılı veri ve kazanımlarını paylaşarak kutladı.

Algida ve ÖRAV, 2021’den bu yana 76 ilde 500.000’e yakın kişiye mutluluğun öğrenilebilen bir kavram olduğunu “Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı” ile aktardı. Algida, mutluluğa bakış açımızı olumlu yönde değiştirecek, 3 yıldan bu yana sürdürdüğü projesinde, Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler aracılığıyla ilkokul çağındaki çocukların içindeki mutluluğu keşfederek ortaya çıkarmasını hedefliyor. Toplumda kolektif mutluluk bilincinin yükseltilmesi için ÖRAV ile gerçekleştirilen projede 2021’den şu ana kadar, 76 ilde 6.693 öğretmene “Mutluluk Eğitim Programı” verildi. Öğretmenler, 160.632 öğrenci ve 321.264 veliye mutluluğun öğrenilebilen bir kavram olduğunu çeşitli içerik ve gerçek hayatta uygulanabilecek teknikleri öğreten etkinliklerle aktardı. Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı’nda çocukların mutluluğa dair farkındalıklarını artırmak için, mutluluğun ilk adımlarını keşfetmelerini sağlayacak 30 hedef etkinlik yapıldı, etkinlikler ÖRAV’ın e-kampüs sistemine yüklendi. Bu platforma 3 yıl boyunca binlerce çalışma yüklendi.

Sonuçlar, mutluluk verici… Değerlendirme anketini dolduran öğretmenler, öğrencilerin %95’inin olumlu yönlerini ortaya koymayı öğrendiklerini, sınıf ortamında mutluluk ve iyi olma halinin yükseldiğini, farkındalıklarının arttığını ve mutluluğun öğrenilebilir olduğuna dair temel bir kavrayış geliştirdiklerini ifade ettiler. Algida, Kalpten Kalbe Mutluluk Sınıfı ile başlayan etki alanını genişletmek için “mutluluk öğrenilebilir” içeriklerini herkesin ulaşabileceği bir hale getirerek bu bilgileri ve 10 basit pratiği kalptenkalbemutluluk web sitesinde yayınlandı.

Algida mutluluğun öğrenilebilir yolculuğunu Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile anlatıyor. Algida bu yıl, mutluluğun öğrenebilir bir kavram olduğunu daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile bir araya geldi. Mutluluğun %50 oranında genetiğe, %10 oranında başımıza gelen olaylara ve %40’ının düşünceyle ve seçimlerle ilgili olduğunu vurgulayan Sümbüloğlu, kalptenkalbemutluluk web sitesinde 20 Mart Dünya Mutluluk Günü’nde yayınlanan “Mutluluğun Yolculuğu” video içeriğinde, mutluluğun öğrenilebilir olduğunu psikolojik ve duygusal yönlendirmelerle ele alıyor. Her gün uygulanabilecek 10 pratik aktiviteyi de bizlerle paylaşıyor.

Algida mutluluk WhatsApp hattı ile herkesi mutluluk hareketine davet ediyor! 

Algida, mutluluk bilincini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla “Mutlu Mesaj” uygulaması ile bir iş birliği yaptı. Uygulamaya giriş yapan herkes Algida WhatsApp hattından 21 günlük mutluluk yolculuğuna başlayabiliyor. Algida, uygulamaya katılan herkese ilgi alanlarını belirtmeleri halinde, kişiye özel hazırlanan mutluluk planları sunuyor. Mutluluğun %40’ının düşüncelerimize ve seçimlerimize bağlı olduğu bilgisiyle yola çıkan Algida, bakış açımızı değiştirerek mutlu olmayı öğrenilebileceğimizi ve hayatımızda uygulayabileceğimizi vurguluyor. Bu sayede 21 gün boyunca hareket, farkındalık, bağ kurma gibi altın anahtarların yer aldığı mesajlar paylaşarak, uygulamaya katılanların günlük rutinlerine mutluluk katıyor ve herkesi bu uygulamaya katılarak mutluluk yolculuğuna davet ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x