İzmir’de ‘Eros için adalet’ eylemi 5. gününde

İzmirli hayvan hakları savunucularının; Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde, İstanbul’da bir sitenin içerisinde 6 dakika boyunca işkence görerek ölen ‘Eros’ isimli kedi içi düzenledikleri oturma eylemi, 5’inci günde devam etti.

Kedi ‘Eros’u işkenceyle öldüren İbrahim Keloğlan’a verilen ‘iyi hal indirimi’ne tepki gösteren hayvanseverler, ‘İnsanlık öldü, hayvanları savunalım’, ‘Hayvan katilleri yakalansın’ pankartları açarak ‘Hak, hukuk, adalet’, ‘Sokak hayvanları sahipsiz değildir’ sloganları attı.

‘EVLATLARIMIZA ZARAR VERENLERİN EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ’

DHA’nın haberine göre, hayvanseverlerden Merve Çınar, “Sesimizin duyulacağına ve kararın bozulacağına olan inancımız devam ediyor. Katilin iyi hali olmaz. Cinayetin de türü olmaz. Biz kısa ve öz, tutuklama istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi. Adalet nöbetinde kararlı olduklarını dile getiren ve herkese ihtiyacı olduklarını belirten Çınar, “Biz burada yaşam hakkı savunucuları olarak yıllardır hayvanlarla geçirdiğimiz zamandan ve paylaştıklarımızdan çok şey öğrendik. Eğer hala bir evlat edinmemiş, bir hayvanın başını okşamamış olan var ise şimdi tam zamanıdır. Evlatlarımıza zarar veren kim varsa en ağır cezayı almalarını istiyoruz. İstinaf süresi dolana kadar da tepkimize devam edeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x