OpenAI, GPT-5’in Ne Zaman Çıkacağını ve Ne Kadar Akıllı Olacağını Açıkladı

Yapay zekâ dünyasının en önemli isimlerinden OpenAI, bir süredir GPT-5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, henüz yeni modeli ile ilgili resmî bir açıklama yapmadı ancak kaynaklara göre GPT-5, “yapay genel zekâ“nın erişilebilir olmasını sağlayacak.

Şimdiyse merakla beklenen GPT-5 ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. OpenAI üst yöneticilerinden Mira Murati, GPT-5 ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Murati tarafından yapılan açıklama, GPT-5’in ne zaman piyasaya sürüleceğini ve ne kadar akıllı olacağını gözler önüne seriyor.

“GPT-5, doktora düzeyinde zekâya sahip olacak”

Mira Murati tarafından yapılan açıklamaya göre GPT-5, doktora düzeyinde zekâya sahip olacak. Bu da her zamankinden çok daha doğru bilgiye ulaşılabileceği anlamnına geliyor. Murati, GPT-3’ün yenidoğan bir bebek, GPT-4’ün ise bir lise öğrencisi olduğunu ifade etti. 

Peki GPT-5 ne zaman yayımlanacak?

Mira Murati, GPT-5’in ne zaman yayımlanacağına ilişkin net bir şey söylemedi. Ancak “bir buçuk yıl içinde” GPT-5’in duyurulacağını söyledi. Eğer her şey yolunda giderse yeni model, 2025’in sonu veya 2026’nın başı gibi son tüketici ile buluşabilir.

Mira Murati’nin yaptığı konuşmanın bir kısmını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x